Yeni Brezilya faturası, blok zincirinde mayınlı altını tokenize etmek istiyor

Brezilya Federal Yardımcısı Joenia Wapichana, ülkede çıkarılan altının blok zinciri teknolojisi ile tokenleştirilmesi için bir yasa tasarısı önerdi.

Wapichana’ya nazaran, ülke kendi topraklarındaki altın madenciliği faaliyetlerini hesaba katabilmelidir. Tasarı, kıymetli metalleri ve bunların taşınmasını içeren işlemleri hedefleyen yeni bir mevzuat getiriyor.

Tasarı, ülke içindeki yasadışı madencilik faaliyetleriyle mücadeleye de destek olacak.

Milletvekili, ülkedeki altının ortalama yarısının yasadışı olarak çıkarıldığına dikkat çekti. Yasadışı madencilik faaliyetlerinin madenciliğin çevresel tesirini daha da kötüleştirdiğini de sözlerine ekledi.

“Bu operasyonlara, ulusal ve internasyonal basında ve ormanın korunması ve yerlilerin haklarının güvence altına alınması için savaşım eden sivil cemiyet kuruluşları tarafınca çoğunlukla bildirildiği suretiyle cıva kirliliği, sertlik ve ormansızlaşma birlikte rol alıyor.”

Wapichana, blockchain teknolojisini kullanmanın ülkenin sektörü takip etmesine destek olacağına inandığını belirtti.

Ona nazaran, “Ulusal Madencilik Ajansı (Ulusal Madencilik Ajansı), maden operasyonlarının tüm veri ve süreçlerini, işlemler ve satışlarla ilgili ek elektronik kayıtlar ve belgelerle birleştirmek için blok zincir teknolojilerini kullanarak güvenli kayıtlarla tek bir dijital sistem uygulayabilir.”

Ayrıca, yasa koyucu, tokenleştirme süreci için tercih edilen bir blok zinciri belirtmedi.

Blockchain çözümlerini benimseyen hükümetler

Tasarı, Brezilya’da blok zinciri teknolojisinin yeni bir uygulaması olacak olsa da, bir ülkenin naturel kaynaklarını seyretmek için blok zincir teknolojisini kullanma fikrini ilk kez düşünmesi değil.

Orta Afrika Cumhuriyeti kısa süre ilkin naturel kaynaklarını tokenleştirmeyi düşündüğünü deklare etti. Bitcoin yanlısı ülke, daha çok insanoğlunun ona erişmesini sağlamak için kaynakları tokenleştirmeyi planlıyor.

Kolombiya, Ripple’ın XRPL defterini kendi Ulusal Tapu Siciline entegre eden bir dijital tapu kaydı oluşturdu. Blockchain çözümü, ülkenin arazi sorunlarını çözmesine destek olacak.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir