Yeni Emek verme, BTC’nin Eylül Ayında Hem S&P 500 hem de Nasdaq’tan Daha İyi Performans Gösterdiğini Söylemiş oldu – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

Son olarak Cryptocompare raporuna gore, Eylül ayında değerde %3.11 düşüş görülmesine karşın, bitcoin hala hem S&P 500 hem de Nasdaq’tan daha iyi performans gösterdi. Ethereum ise “uzun süreden beri beklenen Merge’in ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ etkinliği bulunduğunun kanıtlanmasından sonrasında en fena performans sergileyen” olarak adlandırıldı. Bitcoin için artan tether ve ABD doları tecim hacimlerinin, panikleyen yatırımcıların kıymet kaybeden para birimlerini kripto para birimi lehine terk ettiğini öne sürdüğü söyleniyor.

Ethereum ‘En Büyük Düşüşü’ Görüyor

Son olarak Cryptocompare raporuna gore, Eylül ayında %3,11 negatif getiri gören bitcoin, “sırasıyla %9,34 ve %10,5 negatif getiri gören hem S&P 500 hem de Nasdaq’tan” daha iyi performans gösterdi. Yalnızca Solana – %5,59’luk pozitif bir aylık getiri elde eden izlenen dört kripto para birimi – ve altın (%2,87), bitcoin’den daha iyi risk ayarlı getirilere sahipti.

Ethereum ise raporda “en fena performans gösteren” olarak tanımlanıyor. [among four tracked cryptocurrencies]Uzun süredir beklenen Merge’in ‘söylentiyi al, haberi sat’ etkinliği olduğu kanıtlandıktan sonrasında.”

Bu iddiayı desteklemek için rapor, kripto varlığının Ağustos ve Eylül aylarındaki zıt servetlerine işaret ediyor. Ağustos ayında riske gore ayarlanmış en iyi getirilerini gördükten sonrasında, ETH Eylül ayında hala “en büyük düşüşe” haiz olmaya devam etti, aynı ay Ethereum blok zinciri bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçti.

Tüccarlar Fiat’ı Düşürdü ve BTC’ye yığıldı

Raporda, değişik varlıkların oynaklıkları açısından, bitcoin’in Eylül ayında izlenen dört kripto para birimi içinde “minimum değişken varlık ve en baskın” olduğu açıklandı.

Çalışmanın kripto piyasası oynaklığı bulgularını açıklayan raporda şunlar belirtiliyor:

Kripto para piyasalarındaki oynaklık, faiz oranlarındaki artışlar ve istikrarsız makro ortam sebebiyle Eylül ayında hafifçe bir artış kaydetti. ETH ve SOL, sırasıyla %80,0 ve %82,6’lık 30 günlük volatilite ile en volatil varlıklar olmaya devam etti. Bitcoin’in oynaklığı, Haziran ayında süregelen düşüş eğilimini kırarak Eylül ayında %19.2 arttı.

Ayrıca, Cryptocompare’in hem USDT hem de ABD doları işlem hacimlerini incelemesinin bulguları, panikleyen yatırımcıların kıymet kaybeden para birimlerini BTC lehine terk ettiğini gösteriyor. Yalnızca Eylül ayında, tether ve dolar cinsinden işlem gören hacimler “sırasıyla %15,4 ve %15,1” arttı.

Rapora gore bu, “piyasa katılımcıları, İngiliz sterlini ve Japon yeni dahil olmak suretiyle fiat para birimlerindeki son oynaklığın peşinden BTC’ye yığılıyor” anlamına gelebilir.

Buna karşılık, aynı dönemde ETH için USDT hacimleri “%49,4’lük büyük bir düşüş görmüş oldu”, SOL ise “Eylül ayında USDT hacimlerinde %10,5’lik gözle görülür bir artış” görmüş oldu. ADA ve SOL, USD hacimlerinde düşüşler görmüş oldu.

Cryptocompare’in son bulgularına katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, 24K-Production/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir