Yeni İngiltere Başbakanı Liz Truss Kripto Para Birimleri Hakkında Ne Diyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

İngiltere’nin yeni başbakanı Liz Truss daha ilkin “Kripto para birimlerini potansiyellerini kısıtlamayacak şekilde memnuniyetle karşılamalıyız” demişti. Truss, İngiltere’yi kripto dostu bir millet haline getirme planı olan eski Maliye Bakanı Rishi Altar’ı yendi.

Liz Truss İngiltere’nin Yeni Başbakanı Oldu

Liz Truss, eski Maliye Bakanı Rishi Altar’ı yenerek İngiltere’nin yeni başbakanı olma yarışını kazanmıştır. Dışişleri bakanı Tutucu Parti liderliğini kazanmıştır ve görevi Boris Johnson’dan devralacak.

Salı günü Johnson, istifasını resmen sunmak için Kraliçe Elizabeth ile görüşmek suretiyle İskoçya’ya gidecek. Kraliçe hemen sonra Truss’u İngiltere’nin yeni başbakanı olarak atayacak. Johnson, aylarca devam eden skandalın arkasından Temmuz ayında istifasını açıklamıştı.

47 yaşındaki Truss, İngiltere’nin yaşam maliyeti kriziyle başa çıkmak için süratli hareket etme sözü verdi. Ek olarak, yükselen enerji faturalarıyla savaşım etmek ve gelecekteki yakıt kaynaklarını güvence altına almak için yedi gün içinde bir plan yapacağını söylemiş oldu. Truss, Pazartesi günü Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada, “Hepimizi bu zor zamanlardan geçirmek, ekonomimizi büyütmek ve Birleşik Krallık’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için yürekli adımlar atacağım” dedi.

Gelen İngiliz başbakanı, Ocak 2018’de yapmış olduğu bir tweet haricinde kripto hakkında fazla bir şey söylemedi. Truss şunları yazdı: “Kripto para birimlerini potansiyellerini kısıtlamayacak şekilde hoş karşılamalıyız. Refahı kısıtlayan düzenlemeleri kaldırarak özgür girişim alanlarını özgürleştirin.”

Buna karşılık Sunak, İngiltere’nin bir kripto merkezi haline gelmesinin yolunu açmıştı. O ve Gömü Ekonomik Sekreteri John Glen, İngiltere’nin kripto için misafirperver bir yer olarak imajını güçlendirmek için kapsamlı ve detaylı bir planın mimarlarıydı. Sadece hem Sunak hem de Glen, Temmuz ayında Johnson hükümetinden ayrıldı.

Sunak, Nisan ayında şunları söylemiş oldu: “İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim gayem ve bugün özetlediğimiz önlemler, firmaların bu ülkede yatırım yapmalarını, yenilik yapmalarını ve büyümelerini sağlamaya destek olacak.” Meslektaşı Glen de benzer şekilde şunları söylemiş oldu:

Bu ülkenin küresel bir merkez olmasını istiyoruz – kripto şirketlerini başlatmak ve ölçeklendirmek için dünyanın en iyi yeri.

Mayıs ayında, Birleşik Krallık hükümeti, Prens Charles tarafınca meydana getirilen Kraliçe’nin konuşmasında kripto kabulünü destekleme planlarını deklare etti. İngiliz hükümeti ek olarak stablecoin’leri düzenleme taahhüdünü de teyit etti. Temmuz ayında, İngiltere ve ABD’den yetkililer daha geniş kripto düzenlemesini tartıştı. Aynı ay, yasal bağımsız bir organ olan İngiliz Hukuk Komisyonu, dijital varlıklarla ilgili yasaları reforme etmek için tavsiyeler yayınladı.

Truss, artan enflasyonun ortasında İngiltere’nin yeni başbakanı olarak bir takım zorlukla karşı karşıya duracak. Internasyonal Para Fonu’ndan (IMF) gelen son veriler, Hindistan’ın İngiltere’yi geçtiğini ve dünyanın beşinci en büyük ekonomisi haline geldiğini gösterdi.

Sizce Liz Truss, İngiltere’yi kripto dostu bir millet haline getirecek mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir