Yeni rapor, Metaverse pazar payının 2026 yılına kadar 50 milyar doları aşacağını söylüyor

Teknoloji araştırma ve danışmanlık şirketi Technavio tarafınca hazırlanan yeni bir rapor, önümüzdeki dört yıl içinde Metaverse için bir yükseliş eğilimi ortaya koyuyor.

“Bileşen ve Coğrafyaya Gore Finansta Metaverse Piyasası – Tahmin ve Çözümleme 2022-2026” başlıklı rapor, meta veriyi iki açıdan çözümleme etti. Birincisi yazılım ve donanım, ikincisi ise çeşitli coğrafi bölgelerin etkisiyle.

Araştırmaya bakılırsa, metaverse 2026 yılına kadar 50,37 milyar dolarlık bir pazar oranı değerine ulaşacak. Metaverse büyümesi 2021-2026 arasındaki beş süre diliminde çözümleme edildi. Ek olarak, pazar gelişme momentumu, ortalama %21’lik bir CAGR’nin hızlanma tahminlerine haizdir. Yalnızca bu yıl, büyümenin %20.11 olması planlanıyor.

Bölgesel gelişme açısından, yüzde 32’si Şimal ABD bölgesinden, Kanada ve ABD Birleşik Devletleri liderlerden gelecek. Öteki mühim tüketici ülkeler içinde Çin ve Almanya yer aldı.

Bu yıl, Almanya ve ABD, daha ilerici düzenlemeleri ve kurumsal benimseme oranları sebebiyle küresel kripto sıralamasında en üst sırada yer aldı.

Bununla beraber, metaverse ilgisi şüphesiz dünya genelinde görülebilir. Bu ayın başlarında Birleşik Arap Emirlikleri, ilk 10 metaverse ekonomisinden biri olmak için Dubai Metaverse Stratejisini başlattı.

İlgili: Blockchain bulut altyapı şirketi W3BCloud, 1.25 milyar dolarlık SPAC ile halka açılacak

Ek olarak, rapor önde gelen meta veri deposu uygulamalarını altını çizdi. Ankete bakılırsa, ilk yedi metaverse cüzdanı Meta Mask, Enjin Wallet, Coinbase, Math Wallet, Alpha Wallet, Coinomi ve Trust Wallet’ı içeriyor.

Bu ayki benzer bir rapor, moda ve e-ticareti meta veri deposu alanında izlenecek sektörler olarak altını çizdi. Aynı beş yıl içinde, moda pazarındaki metaverse’nin %36’lık bir gelişme hızlanma oranı CAGR ile 6.6 milyar dolara yükselmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir