Yenilemeyen token satın almak için iyi bir süre mı? Uzman cevaplar

Popüler olmayan token (NFT) koleksiyonlarının taban tutarları, daha geniş kripto piyasasıyla beraber bir düşüşe geçtiğinden, bir NFT uzmanı bunun alandaki yatırımcılar için iyi bir fırsat olduğuna inanıyor.

NFT pazarı Momint CEO’su Ahren Posthumus, Cointelegraph’a verdiği röportajda, NFT’nin zorlayıcı kullanım durumları, iklim eylemine katkıda bulunmadaki görevi ve NFT yatırımcılarının mevcut ayı piyasasında neye odaklanması gerektiği mevzusundaki düşüncelerini paylaştı.

Posthumus, daha büyük varlıkların parçalanmasının NFT’ler için bir sonraki büyük şey olabileceğine inanıyor. Örnek olarak borsayı gösteren yönetici, pahalı varlıkları daha minik ve daha uygun fiyatlı parçalara ayırmanın varlıkları perakende yatırımcılar için daha garip hale getireceğine inanıyor. “Borsanın şirketlere yatırım yapmak için yapmış olduğu şey buydu ve çılgınca başarıya ulaşmış oldu” dedi. Yürütücü şunları deklare etti:

“Kim bilir gelecekteki yarar için en büyük potansiyele haiz blok zinciri uygulaması, genel halkın daha ilkin asla erişemediği, kimi zaman tokenizasyon olarak adlandırılan varlıkların kısmi mülkiyetidir.”

Bunun haricinde NFT uzmanı, NFT’lerin iklim eylemine katkıda bulunabileceğini ve çevresel kaygıları ele alma çabalarını pozitif yönde yönde etkileyebileceğini de altını çizdi. NFT’ler çoğu zaman sanat eserleriyle ilişkilendirilirken, Momint CEO’su bunların dijital orijinallik sertifikaları bulunduğunun altını çizdi. Bu, onu karbon kredileri için en uygun ortam haline getirir. Ek olarak, Posthumus şunları deklare etti:

“Çevresel girişimler için fon toplamak için hususi olarak tasarlanmış NFT projeleri başlatabilirsiniz. Bu şekilde, çevresel nedenler için fon ve farkındalık yaratmak için NFT’lerin yutturmacasından yararlanabilirsiniz.”

Devam eden bir kripto kışı varken NFT satın almak için iyi bir süre olup olmadığı sorulduğunda, yönetici “evet” yanıtını verdi, sadece yatırımcıları yatırım yapmadan ilkin varlıkların temel kıymetini ve temellerini denetim etmeye çağırdı.

Son olarak, dünya bir durgunluk yaşarken yönetici, Ethereum (ETH) şeklinde blok zincir altyapılarına yatırım yapmanın daha güvenli bir bahis olacağını söylemiş oldu. Posthumus, “Bazı blok zinciri uygulamaları muzaffer olacak, sadece bir çok belirsizliğe dönüşecek” dedi.

İlgili: Nifty News: Dr DisRespect, NFT oyununu karışık tepkiye açıklıyor, FC Barcelona’nın ilk NFT’si 700 bin dolar ve daha çok satıyor…

Veri şirketi Nansen’in bir raporuna bakılırsa, 2022’nin ilk yarısında NFT yatırımcıları, yalnızca Ethereum blok zincirinde NFT’leri basmak için ortalama 2,7 milyar dolar değerinde 963.227 ETH harcadı. BNB Zinciri (BNB) şeklinde öteki blok zincirleri 107 milyon dolar değerinde NFT darphanesine sahipken Avalanche (AVAX) 77 milyon dolara sahipti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir