Yetkili, 80 Kripto Firmasının Hong Kong’da Varlık Kurmakla İlgilendiğini Söylemiş oldu – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Hong Kong’un Finansal Hizmetler ve Gömü Sekreteri, 80’den fazla kripto şirketinin Hong Kong’da bir varlık yapmaya ilgi duyduğunu deklare etti. Hükümet yetkilisi, “Sanal varlık (VA) ve Web3’e büyük ehemmiyet veriyoruz” dedi.

80 Kripto Şirketi Hong Kong ile İlgileniyor

Hong Kong Mali Hizmetler ve Gömü Sekreteri Christopher Hui, bu hafta başlarında Aspen Digital Web 3 Yatırım Zirvesi’nde yapmış olduğu konuşmada 80’den fazla kripto şirketinin Hong Kong’da bir varlık yapmaya ilgi duyduğunu deklare etti.

Hui, “Sanal varlık (VA) ve Web3’e büyük ehemmiyet veriyoruz” diyerek şunları altını çizdi: “Hükümet, sektörü geliştirme ve bu mevzuda tutkulu öncüler ve yeni başlayanlar olan işletmelere kapsamlı bir destek sistemi sağlama mevzusunda üst düzey taahhüde haizdir. alan.”

Yetkili, Hong Kong hükümetinin geçen yıl yayınladığı “VA’nın Geliştirilmesine İlişkin Siyaset Beyanı”nın “sektör tarafınca iyi karşılandığını” belirterek şunları deklare etti:

Şubat 2023 sonu itibarıyla Invest Hong Kong, Hong Kong’da varlıklarını tesis etmek için 80’den fazla sanal varlıkla ilgili anakara ve yabancı şirketten ilgi beyanları aldı.

Invest Hong Kong (Invest HK), direkt yabancı yatırımı (FDI) Hong Kong’a çekme ve elde tutma misyonuna haiz bir devlet dairesidir.

Hui, “Bu firmalar içinde VA borsaları, blok zincir altyapı şirketleri, blok zincir ağ güvenlik şirketleri, sanal para cüzdanları ve ödeme şirketlerinin yanı sıra Web3 ekosistemini yapmaya yönelik öteki projeler içeriyor.”

Yetkili, bilhassa Şubat ayı sonu itibarıyla Invest Hong Kong’un anakara Çin, Kanada, Avrupa Birliği ülkeleri, Singapur, Birleşik Krallık ve ABD’deki 23 şirketten Hong Kong’da bir varlık oluşturmayı planladıklarına dair işaretler aldığını söylemiş oldu. .

Hui ek olarak, Hong Kong hükümetinin kripto hizmet sağlayıcıları için Haziran ayında yürürlüğe girecek bir lisanslama rejimi oluşturduğunu ve Hong Kong Para Otoritesi’nin 2024 yılına kadar düzenlemeleri uygulamak amacıyla stablecoin’ler için bir düzenleyici rejim geliştirdiğini belirtti.

“Düzenlenen aracıların uygun VA vadeli ETF’lerinin ticaretini teklif etmesine izin vermek için menkul kıymetler kurallarımızı geliştirdik. [exchange-traded funds] Hong Kong’daki bireysel yatırımcılara” diyen yetkili, şunları kaydetti:

Birkaç ay içinde, üç VA vadeli ETF’sinin Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendiğini ve işlem gördüğünü görmekten sevinç duyuyoruz.

Hui şunları ekledi: “Hong Kong, Asya ve ötesinde Web3 için önde gelen bir merkez olmak için iyi bir konumdadır.” kamu ve iş sektörü üyeleri için hizmetler.”

Sizce Hong Kong bir kripto merkezi olacak mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir