Yetkililer, Vauld’un Hintli Kuruluşunu Kara Para Aklamada Yardım Etmekle Suçladı

Mühim Çıkarımlar

Vauld’un Hindistan’daki tüzel kişiliği Flipvolt’un varlıklarının 3,7 milyar Hindistan rupisi (46 milyon $) donduruldu. Hintli yetkililer, firmanın bir müşterinin kabahat gelirlerini aklamasına destek bulunduğunu söylüyor. Bu haberin Vauld’un iflası ve kullanıcı para çekme işlemlerini dondurma kararıyla ilgili olup olmadığı belli değil.

Bu makaleyi paylaş

Hindistan’daki yetkililer, Vauld’un ülkedeki tüzel kişiliğine ilişkin 46 milyon dolarlık varlıkları dondurdu.

Kara Para Aklamayı Teşvik Etmek

Vauld, bir müşterinin kara para aklamasına yardım etmekle suçlandı.

Vauld’un Hintli kuruluşu Flipvolt’un bir müşterisi olan Yellow Tune Technologies, kısa süre ilkin Hindistan’ın İcra Müdürlüğü tarafınca arandı. Bulgularının bir sonucu olarak, hükümet yetkilisi Flipvolt’un banka bakiyelerini, ödeme ağ geçidi bakiyelerini ve kripto bakiyelerini donduracak. Bir basın açıklamasına nazaran, bu siyaset 3,7 milyar Hindistan rupisi (47 milyon $) varlık için geçerlidir.

İcra Müdürlüğü, 23 bankacılık dışı finans şirketi yukarıdaki varlıkları Yellow Tune Technologies olarak malum bir satın alan tarafınca tutulan Flipvolt cüzdanlarına yatırdığı için Flipvolt’un kara para aklama işine karıştığını söylüyor.

Hintli yetkililer, Yellow Tune Technologies’in operatörlerini bulamadılar. Sadece, araştırmaları esnasında Yellow Tune’un bir tek Alex ve Kaldi olarak malum iki Çin vatandaşı tarafınca kurulmuş bir paravan şirket bulunduğunu buldular.

İcra Müdürlüğü’ne nazaran, Yellow Tune’un işlemlerinde yer edinen varlıklar “yağmacı kredi uygulamalarından elde edilmiş kabahat gelirlerinden başka bir şey değildi”.

Yetkili, Yellow Tune’un Flipvolt’un yardımıyla “fazlaca gevşek KYC normlarını” uygulayabildiğini söylemiş oldu. Flipvolt’un söz mevzusu varlıkları seyretmek yada bir işlem izi sağlamak için “samimi bir çaba göstermediğini” ekledi. Bu yüzden, Flipvolt’un Yellow Tune’a hizmet ederek kara para aklamada “etken olarak destek bulunduğunu” söylüyor.

Vauld’un internet sayfasında Flipvolt, Singapur merkezli tüzel kişiliği Defi Payments Pte Ltd’nin yanı sıra Hindistan merkezli tüzel kişiliği olarak listeleniyor.

Vauld, bu yaz batkı sebebiyle para çekme işlemlerini donduran birkaç kripto para ödünç verme platformundan biridir. O zamandan beri, şirket batkı koruması istedi. Ek olarak Nexo tarafınca satın alma olasılığını da araştırmaya başladı.

Bu haftaki gelişmenin Vauld’un önceki iflasıyla ilgili olup olmadığı belli değil. Vauld, başlangıçta ortaklarla olan finansal zorlukları, kullanıcı para çekme işlemlerini askıya almanın bir sebebi olarak gösterdi, sadece o sırada bilhassa Sarı Ayar’dan bahsetmedi.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir