YGG ve Merit Circle DAO bir anlaşmayı kabul ettikten sonrasında yasal harp önlendi

DAO’nun başlangıçta YGG’yi kaldırmak için oy vermesinin peşinden, Merit Circle ademi merkeziyetçi özerk organizasyonun (DAO) destek şirketi Merit Circle Ltd ve Yield Guild Games (YGG) içinde potansiyel bir yasal harp önlendi.

Merit Circle Ltd, hazinesinden oyun oynamak için kullanılacak öğeleri ödünç vererek ve eğitim içinde ne olduğu sunarak oyna-kazan oyunlarıyla ilgilenen oyunculara destek olmak için Merit Circle DAO’yu yaratan bir şirkettir.

Başlangıçta DAO, YGG’nin Gelecekteki Jetonlar için Rahat Anlaşmasını (SAFT) iptal edecek ve yalnızca ilk 175.000 USD Madeni Para (USDC) tohum katkısıyla iade edecek bir teklifi kabul etti.

Birazcık hırçınlığa karşın, YGG hala ilk yatırımının on katını aldı.

YGG’nin DAO’ya “kıymet eksikliği” sağlamış olduğu ve loncanın Merit Circle için bir ortak değil, “en iyi rakip” olduğu iddiasıyla 28 Mayıs’ta kabul edilen MIP-13 adlı iyileştirme önerisi. Teklif, DAO’dan “yalnızca Merit Circle’ın başarı göstermiş bulunduğunu görmek isteyenlerin kalmasını sağlamak” için “yağı kesecek”.

Sadece, MIP-13’ün kabulü, Merit Circle ile YGG içinde, Merit Circle’a mali katkısı karşılığında YGG’nin token alacağını öngören yasal bir anlaşmayı onurlandırmamış olabilir.

YGG, teklife cevap olarak, DAO’nun Merit Circle Ltd’nin kendi adına imzaladığı bir sözleşmeyi geçersiz kılmak için hangi yasal yetkiye haiz bulunduğunun net olmadığını ve Merit Circle’ın sözleşmeyi iptal etmesi için herhangi bir koşulun bulunmadığını söylemiş oldu. onlar tarafınca topluma.”

Merit Circle, yasal anlaşmayı yerine getirmek için YGG ile bir karşı teklif üstünde anlaştı. 9 Haziran’da gösterildi ve oybirliğiyle kabul edildi ve DAO, YGG’nin fon tahsisini satın aldı.

Bu, loncaya 1.750.000 USDC, orijinal tohum yatırımının on katı getiri sağlamış oldu.

Salı günü hem Merit Circle hem de YGG, çözümün “hâlâ Merit Circle topluluğunun iradesini doygunluk ettiğini, sadece YGG tarafınca da kabul edilebilir bulunduğunu” söyleyerek netice mevzusunda dostane olduklarını belirttiler.

Orijinal teklif, Merit Circle’ın YGG ile yapmış olduğu önceki yasal antak kalma ile çeliştiğinden, muhtemelen yasal işlem yapılmasına yol açacağını da eklediler.

Her iki taraf da, “anlaşmalar onaylanmazsa ve yatırımcılara saygı gösterilmezse, Merit Circle DAO ve bir tüm olarak sektör için bu şekilde bir emsal oluşturabilecek tehlikeyi” kabul ettiklerini belirttiler.

İlgili: Oy ve tekliflerdeki artışla beraber DAO sayısı 8 kat arttı

Örgütler, “Yasal mesele muhtemelen uzun uzadıya tartışılabilecek bir mevzu olsa da, iki taraf da anlaşmanın daha iyi olacağı mevzusunda hemfikirdi” dedi.

“Bu, her iki tarafı da belirsiz neticeleri olan maliyetli, vakit alıcı, yasal bir süreçten kurtaracaktır. Tarafların hiçbiri anlaşmak zorunda değildi, sadece her iki taraf da Merit Circle’ın ilerlemesine destek olmak için yapıcı yolu seçti.”

Merit Circle ve YGG, çözüm, aralarındaki resmi ilişkiyi sonlandırırken, her birinin “blok zinciri oyun ekosistemini büyütmeye” devam edeceğini ve Merit Circle’ın YGG’den “desteğe devam edeceğini” söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir