Yunan Avukat, Rusya’nın Ukrayna’daki Savaşının Ortasında Vinnik’in ABD’de ‘Rehine’ Olacağını Söylemiş oldu – Bitcoin News

Yunan avukatına gore, kripto borsası BTC-e’nin sözde operatörü Alexander Vinnik, ABD’ye iade edilirse Ukrayna’da devam eden ihtilaf sebebiyle “rehine” olacak. Fransa muhtemelen Rusları yakında Yunanistan’a geri gönderecek ve Zoe Konstantopoulou sonrasında onun ABD nezaretine transferini engellemeye çalışıyor.

Alexander Vinnik’in Yunan Savunması ABD’ye İadesiyle Savaşım Ediyor

Bir Fransız mahkemesinin, kara para aklama suçundan yargı giymiş Alexander Vinnik’in Yunanistan’a iadesini gelecek hafta onaylaması planlanıyor. Yunan makamları Rus vatandaşını 2017’de tutukladı ve iki yıl sonrasında kimlik hırsızlığı ve gasp ile suçlandığı Fransa’ya teslim etti. Duruşmadan ilkin gözaltında geçirilen süreyi dikkate alarak beş senelik cezasını burada çekti.

Vinnik, ailecek tatile geldiği Selanik’te, ABD’nin direktifiyle tutuklandı ve burada Mt Gox hackinden elde edilmiş para da dahil olmak suretiyle rezil BTC-e borsası vesilesiyle minimum 4 milyar dolar aklamakla suçlandı. Amerikalı savcılar da onun Rus istihbaratıyla ortaklaşa iş yaptığından şüpheleniyor.

Yunanistan, onu Fransa’ya göndermeden ilkin devrin hakkaniyet bakanı Kostas Tsiaras’ın kararıyla ABD’ye iadesini onayladı. Vinnik’in müdafa ekibi şimdi, ülkeye döndükten kısa bir süre sonrasında ABD’ye nakledileceğinden korkuyor.

Yunan avukatı, eski meclis başkanı Zoe Konstantopoulou, bu gelişmeyi engellemeye çalışıyor. 43 yaşındaki Rus bilişim uzmanının ABD’de, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali etrafındaki jeopolitik çatışmanın fiilen “rehine” olacağı mevzusunda uyardı.

Yunanistan’ın önde gelen günlük gazetesi Kathimerini, kısa sürede gösterilen bir raporda Konstantopoulou’nun insani gerekçelerle ABD’ye iadeye karşı bulunduğunu da ortaya koydu. Vinnik’in karısı 2020’de öldü ve şu anda 8 ve 11 yaşlarında olan ve ebeveynsiz büyüyen iki oğlu var.

Bu ay, ABD makamları Rusları direkt Fransa’dan alma talebini geri çekti. Sadece Fransız avukatı Frederic Belot’a gore, bu yalnızca ABD’nin talebinin aslına bakarsan onaylandığı Yunanistan üstünden iadesini hızlandırmayı amaçlayan “aldatıcı bir manevra”.

Moskova’daki yetkililer ek olarak Yunanistan ve Fransa’dan Alexander Vinnik’i başka suçlarla itham edilmiş olduğu Rusya’ya teslim etmelerini resmen istedi. Hapse atılan kripto girişimcisi, daha ilkin de kendi ülkesine dönme ve orada adaletle yüzleşme isteğini dile getirmişti.

Bu hikayedeki etiketler

Alexander Vinnik, Tutuklama, BTC-e, çatışma, Kripto, kripto borsası, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, Değişiklik, iade, Fransa, fransız, Yunanistan, Yunanca, Kara Para Aklama, Mt Gox, operatör, Talep, rusça, cümle, Ukrayna, ukraynaca, vinnik, Cenk

Yunanistan, Fransa tarafınca teslim edildikten sonrasında Alexander Vinnik’i ABD’ye iade edecek mi? Davayla ilgili beklentilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Yunanistan’daki Rusya Büyükelçiliği

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir