Zebedee Mürekkepleri Solitaire, Sudoku ve Noksan Harflere BTC Ödülleri Eklemek İçin Mobile Game Studio Viker ile Anlaşmaya Vardı – Bitcoin Haberleri

Finansal teknoloji ve bitcoin ödeme şirketi Zebedee’nin 35 milyon dolarlık bir ana para artışı sağladığını açıklamasından yedi gün sonrasında şirket, mobil oyun stüdyosu Viker ile yeni bir ortaklık anlaşması yaptığını deklare etti. İki şirket, Zebedee’nin “Solitaire”, “Sudoku” ve “Missing Letters” oyununu içeren bitcoin ödül mekaniği ile üç klasik video oyununu geliştirdi.

3 Klasik Mobil Video Oyununu Geliştirmek için Bitcoin Ödülleri

Square Enix destekli şirket Zebedee son zamanlarda bir takım duyuru yapmış oldu ve geçen hafta şirket stratejik yatırımcılardan 35 milyon dolar topladığını duyurdu. Zebedee’nin son olarak ana para artırımına katılan yatırımcılar içinde Kingsway Capital, Raine Group, Initial Capital, Lakestar ve Japon oyun devi Square Enix içeriyor. 26 Temmuz’da Zebedee, mobil oyun stüdyosu Viker ile yeni bir ortaklık anlaşması imzaladığını deklare etti.

Zebedee ve Viker, iOS ve Android cihazlarda oynanabilen “Wheel of Trivia”, “Amazeballs” ve “Balls King” şeklinde oyunlarda bitcoin ödül mekanizması uygulandığından geçmişte ortaklık yaptılar. Bu oyunların arkasındaki başarı, iki şirketi BTC ödemelerini son on senedir popüler olan klasik mobil oyunlara entegre etmeye sevk etti. Yeni geliştirilmiş üç oyun içinde “Sudoku”, “Solitaire” ve “Wordle” mobil uygulamasına benzer bir oyun olan “Missing Letters” içeriyor.

Nisan ortasında Zebedee, mobil oyun “Bitcoin Miner”ın yaratıcısı Fumb Games ile bağlantı kurdu. Fumb Games, “Bitcoin Miner”ı ilk kez tanıttığında, oyun, oyun deneyiminin seviyesini yükseltmek haricinde hiçbir gerçek ödülü olmayan sanal bir madencilik uygulamasıydı. BTC’nin Lightning Network’ünü (LN) kullanan Zebedee’nin teknolojisiyle bağlantı kurduktan sonrasında, “Bitcoin Miner” oyuncuları artık oyunu oynayarak gerçek BTC ödülleri kazanabilirler.

Salı günü meydana getirilen duyuru esnasında, Viker’in kurucu ortağı Dan Beasley, firmanın oyunlarda oyna-kazan (P2E) mekaniğine büyük bir inandığını söylemiş oldu. Beasley, “Bu oyunlar kelimenin tam anlamıyla milyarlarca insan tarafınca uzun seneler süresince yüzlerce saat oynanıyor” dedi. “Fakat şimdiye kadar hiçbiri zamanları için bir şey kazanamadı. Oyunların sizi eğlenceden daha fazlasıyla ödüllendirdiği bir çağdayken niçin buna devam edelim?” Beasley sözlerine şunları ilave ederek devam etti:

Her ay 500 bin oyuncunun bitcoin kazanılmış olduğu, devamlı olarak yeni oyunlar yayınladığı ve kullanıcılarımız için deneyimi geliştirdiği en büyük oyna ve kazan günlük oyun portföyüne sahibiz. Viker’in her insanın eğlenmesini, para kazanmasını elde eden kusursuz bir yolculukla oyun ve kripto arasındaki boşluğu kapatabileceğine inanıyoruz. [and] güvenli bir halde kripto yaşamına girin.

Video Oyunlarına Kripto ve NFT Teknolojisi Eklemek Oyuncular ve Stüdyolar Içinde Tartışmalı Bir Mevzu Oldu

Zebedee ve Viker ile meydana getirilen ortaklık, bir takım oyun şirketinin, değiştirilemez jetonlara (NFT’ler) ve kripto ödeme ödüllerine girmesini takip ediyor. Viker ek olarak bazı oyunlarına entegre edilmiş NFT teknolojisine haizdir. Zebedee’ye yatırım icra eden video oyun şirketi Square Enix, 21 Temmuz’da firmanın gelecek yıl Final Fantasy NFT’leri yayınlayacağını duyurdu.

Final Fantasy NFT duyurusundan bigün ilkin, dünya genelinde en fazlaca satan video oyunu Minecraft’ın yaratıcısı Mojang Studios, blockchain ve NFT teknolojilerinin artık Mojang’ın sunucularından herhangi birinde yasaklandığını söylemiş oldu. Kripto varlıkları ve NFT’leri video oyunlarına dahil etmek, oyun topluluğu tarafınca bazıları düşünce için olduğu ve bazıları buna şiddetle karşı olduğundan karışık eleştirilerle geldi. Mojang Studios’un sonucuna ek olarak, geçen yıl büyük oyun firmaları Ubisoft ve GSC Game World, NFT’nin dahil edilmesi mevzusunda tepkiyle karşılaştı.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin (BTC), bitcoin madenci, BTC, kripto oyunları, Fumb Oyunları, Oyun Stüdyoları, oyuncular, Oyunlar, yıldırım ağı, ln, Noksan Harfler, Mobil Oyunlar, nft, NFT’ler, NFT’ler oyunları, Değiştirilemez Token, play-to- kazan (P2E), Solitaire, square enix, Sudoku, Video Oyunları, Viker, Wordle

Zebedee ve Viker’in son ortaklık anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir