Varlıklı Baba Yoksul Baba Robert Kiyosaki, ‘Bugünün En İyi Yatırım Kıymetini’ Tartışıyor – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

En oldukça satan kitabı Varlıklı Baba Yoksul Baba’nın meşhur yazarı Robert Kiyosaki, “bugünün en iyi yatırım kıymeti” olduğuna inanılmış olduğu şeyi tartıştı.

Bugün En İyi Yatırım Kıymeti Nedir? Varlıklı Baba Yoksul Babanın Robert Kiyosaki Cevapları

Varlıklı Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, kıymetli metalin günümüzde en iyi yatırım kıymeti bulunduğunu belirterek yatırımcıların gümüş almasını önerdi. Varlıklı Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafınca ortaklaşa yazılan 1997 tarihindeki bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Oldukça Satanlar Sıralaması’nde yer verilmiştir. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Kiyosaki Perşembe günü tweet attı: “S: Bugün en iyi yatırım kıymeti nedir?” Cevabın gümüş bulunduğunu söyleyerek altının fiyatının 1.700 doların üstüne çıktığını, sadece gümüşün 20 dolara düştüğünü belirtti. “Kağıt altın yada gümüş ETF’lere dokunmuyorum [exchange-traded funds]. Bir tek gerçek altın yada gümüş para isterim. Gümüş endüstriyel kıymetli bir metaldir. Altın o şekilde değil. Benim sözüme aldırma. Kıymetli metalleri inceleyin” diye detaylandırdı.

Bir takip tweetinde deklare etti:

Niçin ‘gümüş satın al’ öneriyorum. 25 dolara hepimiz bir gümüş para alabilir. Benim sözüme aldırma. ders emek verme. Varlıklı olmak. Aptal olma.

Bu, meşhur yazarın gümüş almayı önerilmiş olduğu ilk sefer değildi. Temmuz ayında, ABD tahvil piyasasının çökmekte olduğu ve bunun “1788’den bu yana en büyük tahvil çöküşü” olduğu mevzusunda uyardı. “Artık daha çok altın, gümüş alıyorum ve Bitcoin’in daha da düşmesini temenni ediyorum” diye ekledi.

Kiyosaki dipte bitcoin satın almak için bekliyor. Bu ayın başlarında nakit pozisyonunda bulunduğunu ve varlık tutarları düşerken bitcoin almayı beklediğini söylemiş oldu. Bunun “dünyadaki en büyük satış” olacağına inanıyor. Ek olarak satın almadan ilkin BTC’nin “1.100 doları kontrol etmesini” beklediğini söylemiş oldu.

Meşhur yazar ek olarak, hisse senetleri ve tahvillerin çökmekte olduğu ve bir depresyon ve sivil huzursuzluk geldiği mevzusunda uyardı. Ek olarak, enflasyonun “Daha Büyük Buhrana” yol açabileceği mevzusunda uyardı.

Varlıklı Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki’ye katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir