Varlıklı Baba Yoksul Baba Robert Kiyosaki Gömü Tahvilleri Ile alakalı Fikrini Değiştirdi — ‘Kapalı Zihnimi Açma Zamanı’ Diyor – Iktisat Bitcoin Haberleri

En oldukça satan kitabı Varlıklı Baba Yoksul Baba’nın meşhur yazarı Robert Kiyosaki, ekonomist Harry Dent’i dinledikten sonrasında kapalı zihnini açmanın zamanının geldiğini söylüyor. Federal Biriki yada Wall Street tarafınca basılan hiçbir şeye yatırım yapmadığını onlarca defa söylemesine karşın şimdi 2 senelik ABD Gömü bonoları satın alıyor.

Harry Dent’ten Etkilenen Robert Kiyosaki, Gömü Bonosu Satın Aldı

Varlıklı Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, iktisat tahmincisi Harry Dent’i dinledikten sonrasında “kapalı zihnini” açıyor ve 2 senelik ABD Gömü bonoları satın alıyor.

Varlıklı Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafınca ortaklaşa yazılan 1997 tarihindeki bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Fazlaca Satanlar Sıralaması’nde yer almıştır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Kiyosaki’nin tweet’i:

Kapalı zihnimi açıyorum. Fed yada Wall Street’in basmış olduğu şeylere yatırım yapmam. Zihnimi açma zamanı. Harry Dent’i dinledikten sonrasında 2 senelik ABD Gömü tahvili alıyorum.

Tweet’i oldukça eleştiri aldı. Bazı insanoğlu Harry Dent’in senelerdir aynı şeyi söylediğini belirtti. Bir diğeri meşhur yazara Dent’in 2 senelik Gömü tahvillerini tavsiye etmediğini hatırlatarak, ekonomik tahmincinin 20 yada 30 yıl benzer biçimde daha uzun vadeli tahvilleri tercih ettiğini söylediğine dikkat çekti.

Bazı insanoğlu Kiyosaki’nin düşük getirili tahvillere yatırım yapma kararını sorguladı. “Gerçek enflasyon hala %17’nin üzerindeyken niçin biri %3 getirisi olan bir Gömü satın alsın? Ek olarak, tüm kağıt varlıklar benzer biçimde Hazineler de dolara bağlıdır ve devam eden paradigma değişimi dolar hegemonyasının SONU’dur. IMO, orijinal ve devam eden fizyolojik altın ve gümüş tavsiyenize bağlı kalınca.”

Kiyosaki’nin Çarşamba günkü tweet’inde ek olarak, “Currency Wars: The Making of the Next Global Crisis” başlıklı ulusal en oldukça satan kitabın yazarı Jim Rickards’ın bir tahmininden de söz edildi. Varlıklı Baba Yoksul Baba yazar şunları yazdı:

Jim Rickards, tarihin en büyük kazasının 21 Eylül 2022’de gerçekleşmesini istiyor.

Twitter’da birkaç şahıs Rickards’ın tahminlerine yorum yapmış oldu. Biri Kiyosaki’ye “Jim Rickards senelerdir her hafta tarihin en büyük kazasını istiyor” diye cevap verdi. Bir başkası şunları altını çizdi: “Kati bir tahmin edilen tarihe kadar bir çöküş duyuru etmek, yalnızca çömez etkili yatırımcıların duyguları üstünde oynamayı amaçlayan, yalnızca yutturmaca güdümlü eğlencedir.”

Üçüncü bir şahıs, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) 21 Eylül’de toplanacağını ve Federal Biriki Başkanı Jerome Powell’ın büyük olasılıkla faiz oranlarını tekrardan artıracağını söylemiş oldu. Powell’ın muhtemelen oranları “piyasanın beklediğinden daha çok” artıracağını belirten Twitter kullanıcısı, 22 Eylül’ün “çatışma günü olarak daha iyi bir şansa haiz bulunduğunu” öne sürdü.

Kiyosaki senelerdir Federal Biriki’e, ABD Hazinesine ve Biden yönetimine güvenmediğini söylüyor. Mayıs ayında ABD’nin Üç Destek tarafınca yönetildiğini söylemiş oldu: Biden, Gömü Bakanı Janet Yellen ve Fed Başkanı Powell.

Meşhur yazar kısa süre ilkin Başkan Joe Biden’ın enflasyonunun sıfır bulunduğunu iddia ederek alay etti: “Bence Joe finansal IQ’su hakkında konuşuyor.” Kiyosaki daha ilkin enflasyonun Büyük Buhrana yol açabileceği mevzusunda uyarmıştı.

Şubat ayında Federal Biriki ve Gömü’nin “doları yok etmiş olduğu, milyarlarca dolar tutum sahibini ve cahilce finansal cehenneme gönderilmiş olduğu” mevzusunda uyardı ve yatırımcılara altın, gümüş ve bitcoin satın almalarını tavsiye etti. Varlıklı Baba Yoksul Baba yazarı da BTC’nin birazcık satın almak için dibe vurmasını beklediğini söylüyor. Geçen ay kripto para birimini satın almak için bekleyen nakit pozisyonunda bulunduğunu deklare etti.

Temmuz ayında gümüşün en iyi yatırım kıymeti bulunduğunu söylemiş oldu ve altının fiyatının 1.700 doların üstünde bulunduğunu sadece 25 dolara bir gümüş para satın alabileceğinizi belirtti. “Gümüş endüstriyel bir kıymetli metaldir. Altın değil” diye altını çizdi. Kiyosaki ek olarak 1788’den bu yana en büyük tahvil çöküşü mevzusunda uyardı ve “şimdi daha çok altın, gümüş satın aldığını ve bitcoin’in daha da düşmesini beklediğini” ekledi.

Bu hikayedeki etiketler

Federal Biriki, Harry Dent, Harry Dent tahvilleri, Harry Dent çöküşü, Jim Rickards, Jim Rickards çöküşü, robert kiyosaki, robert kiyosaki bitcoin, Robert Kiyosaki tahvilleri, robert kiyosaki fed, Robert Kiyosaki gömü tahvilleri, 21 eylül

Robert Kiyosaki’nin ekonomist Harry Dent’i dinledikten sonrasında Gömü bonolarına yatırım yapma mevzusundaki fikrini değiştirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir