Zincir üstü Bitcoin metrikleri, dipte olmadığını gösteriyor

Eski finans, ayı piyasasını, varlık fiyatının son zamanlardaki yüksek seviyelerden %20 yada daha çok düşmüş olduğu, uzun soluklu bir fiyat düşüşü süreci olarak tanımlar.

Kripto ayı piyasasının standart bir tanımı yoktur. Sadece dijital varlıkların oldukca daha değişken olduğu göz önüne alındığında, bir kripto ayı piyasasının belirlendiği yüzde düşüşünün -%40, kim bilir -%60 olması gerektiği iddia ediliyor.

Bununla beraber, piyasa on aydaki zirvesinden kabaca %74 düşerken, kripto ayısının Bitcoin için burada olduğuna kuşku yok.

18 Haziran’da BTC, tarihinde ilk kez bundan önceki döngü zirvesinin altında bir kapanış fiyatı olarak 17.700 dolarlık mahalli bir dip yayınladı. Bazı analistler buna piyasa döngüsünün dibi adını verdiler. Bununla beraber, birkaç zincir üstü ölçümün analizi aksini gösteriyor.

Bitcoin adreslerinin kârdaki yüzdesi

Kârdaki Bitcoin adreslerinin yüzdesi, fonları mevcut fiyattan daha düşük bir averaj satın alma fiyatına haiz benzersiz adreslerin oranını ifade eder.

Bu durumda, “satın alma fiyatı”, bir adrese token transferi sırasındaki fiyat olarak tanımlanır.

Önceki her döngü dibi esnasında, %50 yada daha azca Bitcoin adresi yitik olmuştur. Aşağıdaki grafik, ortalama %58’lik bir mevcut okuma gösteriyor ve BTC fiyatının daha da düşeceğini gösteriyor.

Kaynak: Glassnode.com

Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere

Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV), piyasa kıymeti (yada piyasa kıymeti) ile gerçekleşen kıymet (yada depolanan kıymet) arasındaki oranı ifade eder. MVRV, bu detayları derleyerek, Bitcoin fiyatının ne süre “gerçeğe uygun kıymet”in üstünde yada altında işlem gördüğünü belirtir.

Bununla birlikte, uzun vadeli ve kısa vadeli MVRV’yi karşılaştırarak, uzun vadeli sahiplerin kapitülasyonunu ölçmek mümkündür.

Uzun Vadeli Haiz MVRV (LTH-MVRV), yalnızca minimum 155 günlük ömrü olan harcanmamış işlem çıktılarını dikkate alır. Uzun vadeli yatırımcıların davranışlarını değerlendirmek için bir gösterge görevi görür.

Son dört döngü tabanı, STH-MVRV ve LTH-MVRV hatlarının yakınsaması ile karakterize edildi. Bu şekilde bir kesişme hemen hemen gerçekleşmedi, bu da uzun vadeli sahiplerin kısa vadeli sahiplerle ilgili olarak teslim olmaları icap ettiğini gösteriyor.

Kaynak: Glassnode.com

Kar/zararda arz

Kar ve Zararda Arz (SPL), dolaşımdaki arzı kar ve zararda inceler. Başka bir deyişle, fiyatı son olarak taşındıklarında mevcut fiyattan daha düşük yada daha yüksek olan jetonların sayısına bakar.

Önceki iki örneğe benzer şekilde, kâr ve zarar çizgileri yakınsadığında önceki döngü dipleri vardı. Şu anda, kâr çizgisi hemen hemen zarar çizgisine yakınsamıyor.

Kaynak: Glassnode.com

Kripto Piyasasında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir