Zipmex, belirli altcoinlerin geri çekilmesini yavaş yavaş eski haline getirmeyi hedefliyor

20 Temmuz’da para çekme işlemlerini donduran kripto platformu Zipmex, 1 Ağustos tarihindeki bir blog gönderisine gore, yavaş yavaş Z cüzdanından para çekmeye devam ediyor.

Şirket, 22 Temmuz’da Tecim cüzdanından para çekme işlemlerine tekrardan başladı. Firmanın Z cüzdanı kazanç ve ikramiye almak için, Tecim cüzdanı ise alım satım ve para çekme için kullanılıyor.

Şirket, durumu stabilize ettikten sonrasında, Zipmex’in kullananların Z cüzdanlarındaki etkilenmeyen tokenlerin %100’ünü özgür bırakmaya hazır bulunduğunu söylemiş oldu.

2 Ağustos’tan itibaren Zipmex, tüm Solana (SOL) jetonlarını özgür bırakacak ve bu tarz şeyleri kullananların Z cüzdanlarından borçlandıracak ve ilgili Tecim cüzdanlarına alacaklandıracaktır. Blog gönderisine gore, kullanıcılar Tecim cüzdanlarına yatırıldıktan sonrasında jetonlarını geri çekebilirler.

Ek olarak, 4 Ağustos’ta Zipmex, tüm Ripple (XRP) tokenlerini yayınlayacak ve peşinden 9 Ağustos’ta Cardano (ADA) piyasaya sürülecek. söz mevzusu.

Zipmex’in sorunları

Kısmi geri çekilmenin tekrardan başlatılmasının süre çizelgesiyle beraber Zipmex, sıcak suya iyi mi indiğine dair içgörüler sağlamış oldu.

Firmanın ZipUp+ hesabı, kullananların kripto para birimleri üstünde faiz kazanmalarına izin verdi. Zipmex blogda, ZipUp+ hesaplarına yatırılan satın alan fonlarının Zipmex tarafınca şu anda batkı etmiş Celsius Network ve zor durumdaki Babel Finance dahil olmak suretiyle değişik kredi platformlarına yatırıldığını deklare etti.

Şirket, Celsius’un Temmuz ortasında iflasını duyuru etmesinin peşinden, Zipmex’in borç verene olan 5 milyon dolarlık riskini sildiğini ve ziyanı karşıladığını söylemiş oldu.

Zipmex, Babel ile tertipli kontakt halinde bulunduğunu ve Babel’in kısa vadede durumu çözebileceğine “güvendiğini” sözlerine ekledi. Bununla beraber, 20 Temmuz’da, önceki tartışmaların aksine Babel, bloga gore, duruma ilişkin çözümün uzun süreceğini ve belirsiz olacağını Zipmex’e bildirdi.

Netice olarak, Zipmex, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) durumdan haberdar etti ve borç veren, para çekme işlemlerini durdurduğunu söylemiş oldu.

Zipmex’in, kullanıcı fonlarının tescilli ticareti yöntemiyle 280 milyon dolar kaybetmiş olduğu ve 300 milyon dolara kadar yükselmeye çalmış olduğu bildirilen Babel’e 48 milyon dolarlık bir riski vardı.

Şirket, hem Celsius hem de Babel üstünde iş, hukuk, uyumluluk, istikrar ve risk dahil olmak suretiyle tüm yönleri kapsayan “kapsamlı durum tespiti” gerçekleştirdiğini söylemiş oldu. Şirket, Celsius ve Babel’e para yatırma kararını, her iki firmanın da “son aşama saygı duyulan yatırımcılar” tarafınca desteklendiğini belirterek haklı çıkardı.

Celsius, diğerlerinin yanı sıra West Cap ve Tether tarafınca desteklenirken, Babel yatırımcıları içinde Circle Ventures, 10T Holdings ve Dragonfly Capital’i sayıyor.

Borç ertelemesi batkı değildir

Zipmex, yan kuruluşlarından hiçbirinin batkı başvurusunda bulunmadığını deklare etti. Bununla beraber, alacaklıların yasal işlemlerine karşı sakınan bir borç moratoryumu için başvuruda bulunmuş oldu.

Şirket, moratoryum sürecine gore, Zipmex alacaklılarının beyanlarını 5 Ağustos’a kadar mahkemeye sunabileceklerini, Zipmex Singapur’un ise 12 Ağustos’a kadar belgeleri sunacağını söylemiş oldu.

Bloga gore, Singapur mahkemesinde moratoryumla ilgili duruşma 15 Ağustos’ta yapılacak.

Şirket haiz bulunduğunu ekledi:

“…herhangi bir gerçeği gizleme niyeti yok ve her şey mahkeme prosedürlerine gore yapılıyor.

Gelişme olduğunda Şirket tüm müşterileri, medyayı ve ilgilileri bilgilendirecektir.

ilerideki yol

Zipmex, Babel Finance’ten varlıkları kurtarmak için çalıştığını ve Z cüzdan transferlerine tam olarak devam etmesine izin verecek olan “gelişmiş bağış toplama görüşmeleri” içinde bulunduğunu söylemiş oldu. Firmanın “birden fazla itibarlı ve büyük ölçekli yatırımcı” ile görüşmelerde bulunduğunu ve iki tanesi ile bir mutabakat zaptı imzaladığını da sözlerine ekledi.

Şirket, Zipmex ve yatırımcılarının müşteriler için çözümü hızlandırmak için durum tespitini hızlandırdığını söylemiş oldu. Mevcut bir Zipmex hissedarının Zipmex Token’ına (ZMT) ek bir yatırım yaptığını ekledi. Blog gönderisine gore şirket, yol haritasına uygun olarak ZMT’nin geliştirilmesinde aşama kaydediyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir