Zipmex, Z Cüzdanından Para Çekme İşlemlerine Devam Ediyor—Fakat Bir tek SOL, XRP, ADA için

Zipmex, Z Cüzdanında gizlenen kullanıcı fonlarının %100’ü için para çekme işlemlerini tekrardan etkinleştiriyor – sadece yalnızca birkaç altcoin için.

Cenup Asya kripto para borsası Salı günü gösterilen detaylı bir açıklamada, bugün tüm kullananların SOL bakiyelerini, Perşembe günü tüm XRP bakiyelerini ve 9 Ağustos’ta tüm ADA bakiyelerini kullanıma sunacağını söylemiş oldu.

Her üç varlık da şu anda piyasa değerine nazaran ilk 10 kripto para birimidir, sadece gene de geçen ay Zipmex’in likidite krizinden “etkilenmediler”. Buna karşılık, müşterilerin Bitcoin, Ethereum ve durağan(durgun) paralar benzer biçimde pazar lideri varlıklara ne vakit tekrardan erişebilecekleri belirsizliğini koruyor.

Zipmex, “Bu tokenlerin bazılarını Tecim Cüzdanınıza salmaya başladığımızda tam uyumluluğu sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

Zipmex, sözde “mühim iş ortakları” ile mali sorunlarla karşılaştıktan sonrasında 20 Temmuz’da tüm para çekme işlemlerini ansızın dondurdu. Arkasından, ertesi gün Tecim Cüzdanı ve NFT platformu benzer biçimde platformunun belirli alanlarında para çekme ve faaliyete devam etti. Bununla beraber, müşterilerin fonlarının çoğunu içeren Z Cüzdan platformu donmuş halde kaldı.

Şirket ek olarak sorunlu “ortaklarının” kimliklerini de deklare etti: Babel Finance ve Celsius. Zipmex’in her birine sırasıyla 48 milyon dolar ve 5 milyon dolar maruz kaldı, ikincisi geçen ay başlamış olan sanayi bulaşma girdabında batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Fırtınaya kapıldıktan sonrasında Zipmex, 22 Temmuz’da Singapur’da batkı koruması için başvuruda bulunmuş oldu. Şimdi likidite sorunları üstünde çalışıyor ve bir tekrardan yapılanma planı oluşturuyor.

Salı günkü açıklamada şirket, varlıklarını Babel Finance’ten geri almak için çalıştığını belirtti. “İkincisi, Z Cüzdan transferlerini tekrardan etkinleştirmemizi sağlayacak gelişmiş bağış toplama görüşmeleri içindeyiz” açıklaması devam etti.

Şirket ek olarak, ikisi ile bir Mutabakat Zaptı imzalayan “birden oldukça elit ve büyük ölçekli yatırımcı” ile görüştüğünü iddia ediyor. Firmanın hissedarlarından birinin, gelişmenin “ileriye gittiği” Zipmex tokenine (ZMT) daha çok yatırım yapmış olduğu söyleniyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir